Okręgowa stacja kontroli pojazdów CT/045

Miło nam Państwa poinformować, że dzięki realizacji projektu pn. „Wdrożenie innowacji na rynku diagnostyki pojazdów przez firmę PHU Zbigniew Jaskot” możemy Państwu zaoferować innowacyjne usługi diagnostyczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do oraz powyżej 3,5t, a także badania techniczne i serwis wszystkich pojazdów specjalistycznych i nietypowych.

Realizacja projektu pozwoliła na prowadzenie poniższych innowacji:

1) w zakresie systemu informatycznego sterującego urządzeniami diagnostycznymi

Dzięki dofinansowaniu ze środków UE zaimplementowano system automatycznej autodiagnozy monitorujący stan oraz poprawność działania analogowych i cyfrowych wejść/wyjść na ścieżce diagnostycznej. Do jego głównych zdań należy zbieranie i przekazywanie informacji na temat pracy różnego rodzaju czujników, wzmacniaczy i falowników. Ponadto oparcie komunikacji na magistrali CAN umożliwia bieżącą kontrolę poprawności działania koncentratorów

2) w zakresie możliwości badania pojazdów trój i czterokołowych (badania pojazdów nietypowych w woj. Kujawsko-Pomorskim)

Zamiany wprowadzone w konstrukcji ścieżki diagnostycznej oraz w oprogramowaniu urządzenia rolkowego umożliwiają przeprowadzanie badań technicznych pojazdów o wąskim rozstawie kół na osi. Jest to usługa, która do tej pory była niedostępna w większości stacji diagnostycznych

3) w zakresie oszczędności energii (EKOINNOWACJE)

Wykorzystanie falowników w układzie napędowym rolek urządzenia do pomiaru sił hamowania w porównaniu z konwencjonalną stacją diagnostyczną (40kW) wpłynęło na ograniczenie zapotrzebowania na energię elektryczną o 62,5%. Poprawa parametrów pracy zespołu napędowego podczas procesu rozruchu oraz pod dużymi obciążeniami występującymi w trakcie badania technicznego pojazdu, pozwoliły na zastosowanie przyłącza elektrycznego o mocy jedynie 15 kW, przy zachowaniu pełnej funkcjonalności ścieżki diagnostycznej. Rozwiązanie takie efektywnie realizuje zalecenia dotyczące ograniczania negatywnego wpływu człowieka na środowisko naturalne, nie tylko zmniejsza zapotrzebowanie na prąd elektryczny pochodzący z paliw kopalnych, ale również wydłuża żywotność zespołu diagnostycznego dzięki zastosowaniu rozwiązań, które w czasie rzeczywistym dostosowuje parametry pracy rolki urządzenia do pomiaru sił hamowania do cech technicznych badanych pojazdów takich jak: rodzaj napędu, typ pojazdu itd.

4) badanie stanu technicznego quadów na istniejących stacjach kontroli

Wdrożone rozwiązania techniczne w Regionalnej Stacji Kontroli Pojazdów firmę PHU Zbigniew Jaskot pozwalają na wykonywanie pomiaru sił hamowania quadów na poszczególnych kołach, tak jak w przypadku pojazdów osobowych i ciężarowych

 

Na naszej stacji kontroli pojazdów wykonasz badania techniczne i przeglądy rejestracyjne pojazdów osobowych, ciężarowych, specjalistycznych i nietypowych o masie całkowitej przekraczającej 3,5 t. Wykonujemy również kompleksową diagnostykę pojazdów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy cenią sobie bezpieczną oraz komfortową podróż samochodem. Obsługujemy właścicieli samochodów osobowych, dostawczych, terenowych oraz specjalistycznych.

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-20:00, w soboty od 8:00 do 15:00. 

 
Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszych usług
 
Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów CT/045
ul. Stanisława Szymańskiego 4
87-100 Toruń
☎️ 601-706-707

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress